K.S. Rapid w Berlinie i ponownie zdobyty.

K.S. Rapid w Berlinie i ponownie zdobyty.

Dziewięcioosobowa ekipa w składzie: Tymoteusz Miłek, Hubert Dąbrowski, Bartosz Kwieciński, Maria Kwaśniewska, Karina Jędroszkowiak, Wiktoria Grześkowiak, Zuzanna Malusiak, Piotr Duda i Filip Dziuba, wzięła udział w dniu 11 maja 2013 roku w prestiżowym turnieju w Niemczech „ 11 Internationale Berlin Open”. W turnieju wystartowało blisko 1000 zawodników z 97 klubów. Ogromne zawody rozegrano bardzo sprawnie na ośmiu matach.
Najlepszy wynik osiągnęła Zuzanna Malusiak, która w dwóch pojedynkach nie dała żadnych szans przeciwniczkom. Pojedynki kończyła ze znaczną różnicą punktową. Jeszcze dłuższą drogę do finału miał Filip Dziuba. W turnieju stoczył dwa zwycięskie pojedynki, by ulec dopiero w finale. Z walki na walkę Filip nabierał pewności. W finale spotkał się z zawodnikiem na podobnym poziomie. Walka była naprawdę wyrównana i zacięta. Na kilka sekund przed końcem Filip prowadził dwoma punktami. Dokładnie równo z gongiem jego przeciwnik założył niespodziewanie technikę na głowę i Filip przegrał pojedynek jednym punktem. Zawody na trzecich miejscach kończyli: Tymoteusz Miłek i Wiktoria Grześkowiak. Niestety pierwsze swoje walki przegrali Bartosz Kwieciński, Maria Kwaśniewska i Piotr Duda. Swoisty rekord ustalił Tymoteusz Miłek, swojego przeciwnika pokonał na punkty w stosunku 45:1 co jest wręcz niesłychanym wynikiem. Tymek jak go nazywamy w klubie jest obdarzony silną i szybką techniką, stad tak zaskakujący wynik. Bartek Kwieciński swoją walkę przegrał zaledwie jednym punktem ze swoim odwiecznym rywalem z AZS-u Poznań, już nie długo będzie miał okazję się zrehabilitować na turnieju w Pleszewie. Piotr Duda miał znacznie cięższego przeciwnika i nie był wstanie go pokonać pomimo ambitnej postawy. Nasza debiutantka na zawodach zagranicznych Maria Kwaśniewska nie była łatwą zdobyczą, walczyła ambitnie do samego końca.
Zawody dla niektórych były sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów w Bornym Sulinowie. Zuzi Malusiak do pełnej dyspozycji brakuje 10 %.. Filp Dziuba nabrał pewności, zawody pozytywnie go zmotywowały. Pozostali zawodnicy nie przynieśli wstydu. Walczyli z charakterem. O jeszcze lepsze wyniki będziemy walczyć na podobnym turnieju w czerwcu br. Rapid będzie startował w Pradze Open. Zuzi Malusiak i Filipowi Dziubie życzymy sukcesów na Mistrzostwach Polski Juniorów.