Finał XV Ligi Taekwondo Wesołek - 21 medali Rapidu

Finał XV Ligi Taekwondo Wesołek - 21 medali Rapidu

XV Finał Ligi Taekwondo Wesołek o Puchar Burmistrza Śremu.
W dniu 29 listopada 2015 roku w Śremie odbył się jubileuszowy XV Finał Ligi Taekwondo Wesołek rozgrywanej o Puchar Burmistrza Śremu.
Jubileuszowe zawody zgromadziły na starcie rekordową ilość zawodników – 350 młodych taekwondzistów z 23 klubów Polski. Również gospodarze Rapid Śrem, reprezentowała 48 osobowa ekipa dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Organizacyjnie, turniej przygotowany był na poziomie mistrzostw Polski. W tej wyjątkowej atmosferze zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach sprawnościowych, a najlepsi w konkurencji walki sportowej. Zawody w Śremie przejdą do historii, jako największe zawody dla dzieci w Polsce, jedynie Polish Open może pochwalić się większą ilością startujących zawodników. Zawody rozgrywane sa w ramach czterech spotkań pucharowych, przypomnijmy, ze pierwszy turniej odbył się w Kórniku, następnie w Pleszewie i Lesznie. W tak silnie obsadzonym turnieju śremiacy wywalczyli, aż 21 medali:
Maciej Jadwisińczak – złoto i brąz
Kamil Śledź – srebro i brąz
Zuzanna Jadwisińczak – srebro i brąz
Maksymilian Marciniak – złoto, złoto
Karol Pietrzak – brąz
Bartosz Kwieciński – złoto, złoto, srebro
Tymoteusz Miłek – złoto, brąz
Wiktor Włodarczak – złoto, srebro, srebro
Grześkowiak Aleksandra – złoto, srebro
Sękowski Dawid – złoto
Krzysztof Woźniak – złoto

Bardzo wymagającą jest klasyfikacja na najwszechstronniejszego zawodnika turnieju. Sportowiec musi utrzymać wysoką formę przez cały rok. Absencja, niedyspozycja, choć w jednej kolejce ligi powoduje utratę cennych punktów, które w efekcie pozbawiają wysokiej lokaty w generalce. Takie niestety smutne doświadczenie dotknęło utalentowaną Wiktorię Grześkowiak, która z nogą w gipsie, mogła jedynie oglądać swoje rywalki, a była mocną pretendentką do tytułu mistrzowskiego. Nadmieniamy, że do rankingu turnieju wpisywane są zawodnicy, którzy zajmowali miejsca w pierwszej piątce, więc w stawce gdzie startowało po 30-40 osób, zdobycie punktu choćby jednego punktu jest nielada wyzwaniem. Ostatecznie rozstrzygnięcia na najlepszego zawodnika w trzech kategoriach wiekowych wyglądały następująco.
Dzieci do 9 lat
1. Antonina Dajczak TKD Gizałki
2. Maksymilian Marciniak K.S. Rapid Śrem
3. Magdalena Turla Frankiewicz Team
4. Zuzanna Jadwisińczak K.S. Rapid Śrem
42. Dawid Sękowski K.S. Rapid Śrem
55. Julia Nawrocka K.S. Rapid Śrem
69. Robert Radziejewski K.S. Rapid Śrem
80. Karol Pietrzak K.S. Rapid Śrem
91. Klaudia Rembielak K.S. Rapid Śrem
109. Antoni Dworczak K.S. Rapid Śrem
109. Elena Miłek K.S. Rapid Śrem

Młodzik 10-11 lat
1. Bartosz Strugliński AZS OŚ Poznań
2. Marta Burzyńska AZS OŚ Poznań
3. Aleksandra Grześkowiak K.S. Rapid Śrem
11. Inez Borowiak K.S. Rapid Śrem
12. Maciej Jadwisińczak K.S. Rapid Śrem
46. Kamil Śledź K.S. Rapid Śrem
88. Weronika Czarnecka K.S. Rapid Śrem

Junior Młodszy 12-14 lat
1. Matylda Marcinkowska UKS Taekwondo Jarocin
2. Bartosz Stephan UKS Taekwondo Pleszew
3. Bartosz Kwieciński K.S. Rapid Śrem
5. Wiktoria Grześkowiak K.S. Rapid Śrem
9. Wiktor Włodarczak K.S. Rapid Śrem
17. Małgorzata Cerekwicka K.S. Rapid Śrem
31. Tymoteusz Miłek K.S. Rapid Śrem
75. Ryszard Wietrzyński K.S. Rapid Śrem
105. Adam Chudziński K.S. Rapid Śrem

Klasyfikacje drużynowe w załączeniu ……..

Ocena zawodów pomysłodawcy i założyciela Ligi Taekwondo Wesołek – Piotra Wesołka. Czas biegnie bardzo szybko, to już piętnasty raz oglądamy w Śremie finały rywalizacji dzieci, kiedyś znane, jako Wesołek Cup, obecnie, jako liga taekwondo. Pierwsze zawody miały na celu dać możliwość sprawdzenia swoich umiejętności tylko klubom, w których prowadzą zajęcia sportowe szkoleniowcy ze Śremu. Po kilku latach turniej nabrał charakteru ogólnopolskiego a nawet turnieju międzynarodowego. Śrem, jako najmocniejszy ośrodek taekwondo organizuje każdorazowo finały. Mamy możliwości organizacyjnie by podołać temu wyzwaniu. I w tym miejscu należą się wielkie podziękowania wielu ludziom, firmom, instytucjom i rodzicom, którzy wspierają organizację zawodów. Bez Was wszystkich, niemożliwe by było organizowanie zawodów na takim poziomie. Osobiście, chciałbym doczekać kolejnych jubileuszowych zawodów, w których „rzeźbią” swoją formę młodzi zawodnicy, późniejsi mistrzowie Polski, Europy i mam nadzieję olimpijczycy.