Obóz Mrzeżyn 2010

Obóz Mrzeżyn 2010

Miejscem tegorocznego obozu taekwondo dla kilku klubów z całej Polski było urocze miasteczko nadmorskie – Mrzeżyno.
Właśnie tam zjechało się 100 zawodników z klubów: K.S. Rapid Śrem, UKS TKD Kórnik, UKS Jedynki Jarocin, TKD Pleszewa, K.S. Karor Bydgoszcz, UKS Dynam Wschowa, K.S. Pegaz Końskie, TKD Żarnów i TKD Opoczno.
Bardzo liczną grupę treningowo prowadzili: Dariusz Wesołek, Krzysztof Łabutka, i Mariusz Mazur. Opiekę wychowawczą sprawowali: Aleksander Gajewski, Artur Kowalski, Anna Judek i Anna Nalazek. Całością kierował Piotr Wesołek.
Uczestnicy letniego obozu zakwaterowani byli w Ośrodku Wypoczynkowym „ Perła”, który oferował bardzo dobre warunki pobytu i wyżywienia. Wszystkie pokoje były wyposażone w łazienkę i telewizor plazmowy. Stołówka serwowała obwite i urozmaicone posiłki. Śniadania i kolacje były podawane w formie bufetu szwedzkiego, więc nikomu niczego nie brakowało.
Całe szczęście, że taekwondziści realizowali bardzo bogaty program szkoleniowy, pochmurne dni mijały bardzo szybko, nikt się nie nudził, a padający ciepły deszcz w trakcie treningów w terenie nikomu nie przeszkadzał. Po każdym takim treningu wszyscy zawodnicy w przemoczonych dresach zażywali kąpieli morskich, wracając z plaży z piosenką na ustach całkowicie zmoczeni i zmęczeni przykuwali oczy turystom, którzy z podziwem przyglądali się trenującym, pozdrawiali trenujących i nagradzali oklaskami .
Treningi techniczne odbywały się na pobliskim ośrodku wczasowym SUS, który udostępnił 190 metrową salę wykładową na nasze zajęcia. Salkę wyłożono matą do taekwondo i w ten sposób stworzylismy wspaniałe warunki treningowe. Zawodników podzielono na trzy grupy wiekowe i zaawansowania. Uzyskaliśmy optymalny efekt sparing partnera, gdyż w treningu klubowym bardzo czesto dobrzy zawodnicy nie mają właściwego partnera do treningu. Takie zgrupowania pozwalają w znaczny sposób poprawić efektywność treningu w sportach walki. Również dysponowaliśmy przywiezionym przez kluby sprzętem specjalistycznym do treningu. Maty zabezpieczyły kluby ze Śremu i Jarocina, pozostały sprzęt przywiozły kluby z Bydgoszczy, Pleszewa i Końskiego.
Trening specjalistyczne były prowadzone na sali. Wytrzymałość i siłę kształtowaliśmy na plaży. W połowie cyklu treningowego zawodnicy skorzystali z odnowy biologicznej w aquaparku. Zabawa na basenie ( ścianka wspinaczkowa), kąpiel w jaccuzi i hydromasaże pomogły zregenerować zmęczenie treningiem.
Tradycyjnie w końcu obozu w celu oceny wydolności przeprowadzony został marszobieg na trasie Mrzeżyno do Dźwirzyna i z powrotem. Jak się okazało strach miał tylko wielkie oczy. Uczestnicy w swoich grupach wiekowych pokonywali odpowiednio dystanse 3 km najmłodsi, 6 km grupa średnia i najmocniejsza grupa pokonała dystans 12 km. Zaplanowany odcinek 15 kilometrowy nie zrealizowani gdyż na przeszkodzie stanął remontowany mostek w Dźwirzynie.
Nie zapomnieliśmy o najważniejszej tradycji, corocznej rywalizacji pomiędzy uczestnikami i kadrą. Mecz piłkarski i nowo otwartej hali sportowej w Mrzeżynie zakończył się tradycyjnym zwycięstwem kadry 8:7. Jak wynik wskazuje mecz był bardzo zacięty a szala zwycięstwa mogła się przechylić na obie drużyny.
W ostatnim dniu obozu odbył się chrzest obozowiczów. Ta kolorowa zabawa cieszy się takim zainteresowanie, że „męki” i „tortury” niektórzy chcieli przeżyć ponownie.
Udany obóz sportowy, zakończył się tuz przed okresem sportowym w taekwondo. To bardzo dobrze, bo przybyli zawodnicy podciągnęli swe umiejętności po okresie roztrenowania. Najważniejsze, że wszyscy wrócili cali i zdrowi, nie odnotowaliśmy istotnych kontuzji obozowych. Tylko u dwóch zawodników odnowiły się nie zaleczone kontuzje z przed obozu.
Aż, 35 osób ze Śremu brało udział w obozie sportowym. Wyjazd tak licznej grupy mógł się odbyć dzięki uzyskanej dotacji z Urzędu Miejskiego w Śremie.