XI Finał Wesolek Cup 2011 o Puchar Burmistrza Śremu, rozstrzygnięty.

XI Finał Wesolek Cup 2011 o Puchar Burmistrza Śremu, rozstrzygnięty.

Tegoroczny finał ogólnopolskich zawodów to sukces sportowy i organizacyjny. W zawodach wzięło udział 453 zawodników z 27 klubów Polski. Rapid reprezentowało 38 zawodników w wieku od 5-14 lat. Odnieśliśmy ogromny sukces sportowy. W klasyfikacjach drużynowych dwukrotnie stawaliśmy na podium. W konkurencji sprawnościowej wywalczyliśmy pierwsze miejsce deklasując rywali. W konkurencji walki sportowej zajęliśmy drużynowo drugie miejsce, przegrywając z AZS Poznań zaledwie sześcioma punktami.
Na sukcesy drużynowe składają się indywidualne wyniki. W tegorocznej edycji zawodów po startach w trzech eliminacjach najlepszy wynik osiągnęła zawodniczka młodego pokolenia Wiktoria Grześkowiak. W śremskich finałach wywalczyła dwa złote i jeden srebrny medal ostatecznie zajmując trzecie miejsce na podium wśród blisko 400 zawodników ubiegających się o zaszczytny tytuł najwszechstronniejszego zawodnika turnieju. Tuż, za nią sklasyfikowano Zuzannę Malusiak z dorobkiem dwóch złotych i jednym brązowym medalu. Wysokie miejsca uzyskiwali: Hubert Skrzydlewski miejsce 11, Anna Tomaszewska miejsce 12, Bartosz Kwieciński miejsce 13, Gerard Miłek miejsce 18.
Okrasą zawodów z pewnością był pokaz doświadczonych zawodników Rapidu. Sześcioosobowa grupa w składzie: Artur Kowalski, Jakub Worsztynowicz, Patryk Szablewski, Łukasz Szurgot, Mateusz Grabny i Agnieszka Rubik zadziwili posiadanymi umiejętnościami. Zaskakująca horografia z ciekawym tłem muzycznym, demonstracja technik taekwondo w humorystyczny sposób została bardzo ciepło przyjęta przez tłumy zgromadzone w śremskim obiekcie sportowym. Gościem specjalnym zawodów był Mistrz Soo Kwang Lee. Oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz Adam Lewandowski. Został miło zaskoczony, gdyż podczas Walnego Zebrania Klubu, członkowie Rapidu przyznali tytuł Honorowego Członka Klubu. Burmistrz otrzymał z rąk działaczy dokument uwierzytelniający nadanie zaszczytnego tytułu, oraz pamiątkowy miecz wojowników „katanę”.
Zawody zgromadziły zaskakującą ilość uczestników. Dla gospodarzy przyjęcie 450 zawodników było nie lada wyzwaniem. Tu należą się ogromne podziękowania wielu rodzicom wolontariuszom, którzy stanęli na wysokości zadania. Prawie 50-ciu członków klubu uwijało się w pocie czoła od 8.00 do 22.00. Zawody przeprowadziliśmy sprawnie i największą nagrodą za wkład pracy były ciepłe słowa, które płynęły z ust trenerów i kierowników ekip. Zawody w dużej części były wspierane przez Urząd Miejski w Śremie. Ale nie odbyły by się gdyby nie liczne grono sponsorów. Sponsorem głównym były firmy: Moto Gum Dariusza Kaczora Sławomira Kochanskiego i rodzinna firma państwa Hyżyk Konstrukcje Stalowe. Sponsorzy turnieju to: Agro Handel, Cito, Wawrzynowicz, El Bud,
Bel Passe, Drukarnia Tomczak, Inter Marche. Net Car.
Zawody w Śremie to przedostatni start rapidowców w tym roku. Tu informujemy, że Rapidowi Polski Związek Taekwondo powierzył organizację Mistrzostw Polski Juniorów w 2012 roku.