Pierwsze kroki w Taekwondo

Pierwsze kroki w Taekwondo

Zajęcia w pierwszej grupie, dzięki ćwiczeniom ogólnorozwojowym poprawiają ogólną kondycję oraz sprawność fizyczną uczestników. Zawodnicy poznają podstawowe komendy i zwroty wydawane w języku koreańskim oraz uczą się liczyć do dziesięciu w tym języku. W trakcie treningów opanowują technikę wykonywania kopnięć, ciosów i bloków. Kształtuje się również ich charakter. O korzyściach i swoich spostrzeżeniach mówi nam Krzysztof Przybylski – tata siedmioletniej Kasi, która uczęszcza na zajęcia grupy pierwszej, natomiast sam Krzysztof jest uczestnikiem zajęć taekwondo dla dorosłych. Redaktor: Jak zaczęła się wasza przygoda z taekwondo?
Krzysztof Przybylski: Nasza przygoda zaczęła się, gdy Kasia kończyła przedszkole i poszła do szkoły. Roznosiła ją energia, a dzieci mają niespożyte pokłady. Wspólnie z żoną stwierdziliśmy, że trzeba coś z tym zrobić. Zapaliła się w głowie lampka – Taekwondo! Kiedyś przed laty trenowałem tę sztukę walki i bardzo chętnie sam powróciłem po długiej przewie na treningi.
R: Jak długo trenujecie w klubie Rapid Śrem?
KP: Razem z Kasią w klubie Rapid Śrem trenujemy drugi rok.
R: Mówi się, że sport kształtuje człowieka. W jaki sposób Taekwondo ukształtowało właśnie was?
KP: Przede wszystkim uczy dyscypliny, pokory ale też kształtuje charakter. Pokazuje, że nie należy się poddawać. Daje też poczucie pewności siebie, której to wielu z nas brakuje. Jednym słowem wzmacnia nas fizycznie jak i psychicznie.
R: Jak oceniasz poziom treningów w klubie Rapid Śrem?
KP: Poziom treningów w Kubie Rapid Śrem oceniam bardzo wysoko! Świadczą o tym osiągnięcia zawodników. Program treningowy, jaki oferuje Klub Rapid Śrem jest bardzo wszechstronny. W klubie panuje bardzo przyjazna atmosfera, można powiedzieć rodzinna. Gorąco polecam Klub Rapid Śrem, w którym każdy znajdzie swoje miejsce.
R: Kasiu, co najbardziej podoba Ci się w taekwondo?
Kasia Przybylska: Najbardziej mi się podoba, że mogę nauczyć się samoobrony.
R: Czy w przyszłości chciałabyś dalej trenować taekwondo?
KP: Jak będę starsza to zdecydowanie będę dalej trenować.Warto inwestować w sprawność i zdrowie swojego dziecka, nawet kosztem odrobiny własnego czasu. Zajęcia w klubie Rapid Śrem to połączenie profesjonalnych treningów i świetnej zabawy!