Nadia Skotarczak - wschodząca gwiazda

W dniu 23 kwietnia 2022 roku w Warszawie odbył się Puchar Polski Młodzików. Zawody rankingowe Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego na starcie zgromadziły 130 najlepszych młodzików Polski. KS Rapid wystawił tylko dwóch zawodników Nadię Skotarczak w kat wag do 33 kg i Annę Kwasiborską w kat wag do 36 kg. Bardzo dobry występ zaliczyła Nadia, która w drodze do finałów imprezy musiała stoczyć cztery walki. Pierwszy pojedynek stoczyła z zawodniczką Andros Puławy Wiktorią Byszewską, walka zaplanowana na 3 rundy trwała zaledwie dwie. W pierwszej rundzie Nadia zademonstrowała wielką przewagę zarówno w ataku jak i kontrze schodząc na przerwę z wynikiem 12:0. W drugiej rundzie powiększyła swoja przewagę punktową 23:0 i w takim przypadku sędzia przerwał pojedynek ze względu na dużą przewagę. Dodać należy, że Nadia w tym pojedynku przeciwniczkę dwa razy nokautowała. W kolejnym pojedynku stoczyła walkę z zawodniczką Zuzanną Waliszkiewicz z Kumgang Leoncin . Zbudowana wynikiem pierwszego pojedynku Nadia od samego początku ostro zaatakowała rywalkę, zdobyła znaczą przewagę i pierwsza rundę kończy wynikiem 18:0. W kolejnej rundzie z każdym atakiem powiększała swój wynik, czterokrotnie nokautowała rywalkę i przy wyniku 39:0 sędzia przerwał pojedynek wskazując na naszą zawodniczkę jako wygrywającą walkę. Trzeci pojedynek turnieju to dokładna kopia pierwszych walk. Nadia dominuje na macie, wygrywa pojedynek w dwóch rundach 30:4. W czwartym pojedynku spotkała się z zawodniczką AZS AWF Poznań Leną Kaszkowiak. Zawodniczki dobrze się znają i spotykały się w innych turniejach. Niestety zmiana strategii na obronną przyniosła niekorzystne samopoczucie Nadii. Przeciwniczka z każdą chwilą nabierała odwagi i powiększała dorobek punktowy. Tym razem Nadia przegrywa pojedynek i do domu wraca ze srebrnym medalem. Druga nasza zawodniczka Anna Kwasiborska po pomiarze wagi została zakwalifikowana do kategorii „do 36kg” w której to startuje pierwszy raz. Niestety to zadecydowało, że Ania przegrała swój pierwszy pojedynek. Jej rywalka z AZS OŚ Poznań Gabriela Ratajczak wyższa i znacznie silniejsza kontrolowała pojedynek przez trzy rundy. Ania dzielnie walczyła i łatwo zwycięstwa nie oddała. Pojedynek kończy się wynikiem 21-33. Oceniając zawody, mamy dwie bardzo dobre młode zawodniczki. Nadia Skotarczak jeśli poradzi sobie ze stresem przed walką z zawodniczką z Poznania to jest wstanie ja pokonać i być numerem 1 w kat do 33 kg. Anna Kwasiborska musi walczyć w niższej kategorii i z pewnością również będzie walczyła o medale. Przed zawodnikami Rapidu bardzo gorący okres startowy. Przed nami Mistrzostwa Polski Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych. Dotychczasowe starty napawają optymizmem, mamy nadzieję, że naszych kibiców będziemy informować o sukcesach.