Mistrzostwa Polski 2024

Mistrzostwa Polski 2024

Finał XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2024 w Zgorzelcu

 

W Zgorzelcu w dniach 10-12.05.2024 r. odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2024 w Taekwondo Olimpijskim, czyli Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. W zawodach udział wzięły dwie nasze zawodniczki KS RAPID Śrem w składzie: Nadia Skotarczak i Klaudia Rembielak, które intensywnie trenowały przed walkami.

Niestety dziewczyny podczas losowania przeciwników nie trafiły szczęśliwie. Według naszej oceny powinny walczyć w finałach, jednak los sprawił, że przegrały z najlepszymi rywalkami w swojej kategorii wagowej i przy rozgrywaniu zawodów systemem pucharowym odpadły z rywalizacji o finał. Zostawiły nam duży niedosyt. Nadia Skotarczak wygrała pierwszą walkę 2: 0, w drugiej natomiast uległa zwyciężczyni kategorii – Gabrieli Wrzeszcz z Centurii Toruń. Klaudia Rembielak z powodu dłuższej kontuzji niestety przegrała walkę, co było głównym powodem wykluczenia dziewczynki z dalszej walki. Na ten moment skupiamy się, aby Klaudia wróciła do zdrowia i formy. Jednak mimo przeciwności nasze zawodniczki znalazły się na punktowanych miejscach 5-8, co daje nam zadowalający wynik. Gratulujemy dziewczynom charakteru i wytrwałości w starciach.

Mamy naprawdę bardzo dobrych zawodników i z pewnością w najbliższej przyszłości pokażą, że stać ich na więcej. Naszym reprezentantom życzymy powodzenia podczas kolejnych zmagań. Niedługo Liga Taekwondo w Luboniu, potem Mistrzostwa Polski w Kórniku a następnie Praga Open – będziemy trzymać kciuki. Powodzenia!