Start na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2010

W dniach 23-25 kwietnia 2010 r w Ciechanowie odbyła się XVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Taekwondo.
Klub Rapid Śrem reprezentowała skromna trzyosobowa ekipa, która uzyskała awans z I eliminacji do tych mistrzostw. Przypomnijmy, że II eliminacja nie odbyła się ze względu na żałobę narodową.
Najlepszy start odnotowała Agnieszka Rubik, która startowała w konkurencji układów formalnych. Po pierwszym wykonaniu zajmowała trzecie miejsce. Jeszcze lepszy wynik osiągnęła w drugim wykonaniu i ostatecznie wywalczyła tytuł V-ce Mistrza Polski Juniorów Młodszych.
Gorzej startowali w konkurencji walki Patryk Piotrowski w kat. wagowej do 37 kg. i Piotr Buliński w kat. wagowej do 49 kg.
Patryk w pierwszej walce spotkał się jak się później okazało ze zwycięzcą tej kat. wagowej.
Pomimo, że zawodnik miał o wiele gorsze warunki fizyczne gładko wygrywał każde pojedyncze starcie z Patrykiem, które w efekcie dało niekorzystny wynik końcowy. W repesażu również uległ swojemu rywalowi na punkty.
Piotr pierwszą walkę przegrał zaledwie jednym punktem. W czasie walki doznał bolesnego zbicia golenia. Pomimo, że podjął walkę w repesażu już w pierwszej rundzie musiał zejść z maty z powodu kontuzji.
Obaj nasi zawodnicy zajęli miejsca 9-16. Honor klubu uratowała Agnieszka Rubik dla której jest to największy sukces sportowy w dotychczasowej karierze sportowej.