Bydgoska I Eliminacja do OOM 2011 rok

Bydgoska I Eliminacja do OOM 2011 rok

2 kwietnia 2011 roku w Bydgoszczy odbyła się I Eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w taekwondo olimpijskim.
K.S. Rapid reprezentowało czterech zawodników: Marta Grabowska, Zuzanna Malusiak, Szymon Sobiech i Filip Dziuba.
Najlepszy występ odnotowała Marta Grabowska, która w kat. wagowej do 51 kg. po trzech zaciętych walkach wywalczyła pierwsze miejsce w swojej kategorii wagowej. Nadmienić należy, że Marta taekwondo trenuje niespełna półtora roku i tej kategorii wiekowej odnosi największe sukcesy w klubie Rapid. Podobnym stażem w dyscyplinie legitymuje się Zuzanna Malusiak, która startowała w zawodach w kat. wagowej do 41 kg. Wygrała pierwsza walkę, w kolejnej niestety uległa przeciwniczce i ostatecznie zajęła czwarte premiowane miejsce awansem do finałów OOM.
Kolejnym naszym zawodnikiem, który uzyskał kwalifikacje był Szymon Sobiech.Pierwszy pojedynek przegrywa nieznacznie, jak się później okazało się z najlepszym zawodnikiem swojej kat. wagowej. Walkę w repasażach w doskonałym stylu wygrywa zajmując trzecie miejsce w grupie. Niestety po bardzo dobrym pojedynku z turnieju odpadł Filip Dziuba, pechowo w losowaniu trafił na ubiegłorocznego Mistrza Polski. Pomimo wyrównanej walki na miarę finału musiał uznać wyższość przeciwnika.
To był bardzo dobry występ naszych zawodników. O pechu może mówić Filip Dziuba. Tak Rapid w komplecie byłby reprezentowany w łomżyńskich Finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych. Marta Grabowska kroczy od sukcesu do sukcesu, dynamicznie rozwija się filigranowa Zuzia Malusiak, doskonałe taktycznie prowadził walki Szymon Sobiech. Pomimo przegranej Filip Dziuba może być zadowolony z występu. Oby podobne rezultaty lub lepsze odnieśli w finałach olimpiady. Teraz pozostało trzy tygodnie intensywnych przygotowań. A wiec do pracy panie i panowie !.