Liga Taekwondo w Środzie Wielkopolskiej

W sobotę, 29 września 2018 roku w Środzie Wlkp. rozegrana została II kolejka XVIII Ligi Taekwondo Wesołek. Zawodnicy rywalizowali o Puchar Burmistrza i Starosty Powiatowego w Środzie Wlkp. W turnieju wystartowało łącznie 230 zawodników z 18 klubów z Polski. Nasz klub reprezentowała liczna grupa składająca się z 38 zawodników, którzy wywalczyli 27 medali. Zawody adresowane były do dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 14 lat i rozegrane zostały w trzech konkurencjach sprawnościowych i walki sportowej. Podział na kategorie wiekowe i pasów pozwala rywalizować na podobnym poziomie zarówno zawodnikom bardzo młodym – cztero i pięciolatkom, zawodnikom bardzo doświadczonym jak i dopiero, co rozpoczynającym swoją przygodę z taekwondo olimpijskim. Zawodnicy Rapidu w Środzie Wielkopolskiej bardzo dobrze radzili sobie w konkurencjach sprawnościowych. Dorobkiem trzech medali w tej konkurencji mogą się pochwalić Klaudia Rembielak, która zdobyła jeden złoty i dwa brązowe medale i Patryk Pieczyński, który wywalczył dwa złote i jeden brązowy krążki. Po dwa złote medale wywalczyli natomiast Wiktor Olejniczak, Franciszek Weinert i Weronika Czarnecka.

Weronika Czarnecka2

Liga Taekwondo Wesołek jest najstarszą tego typu ligą taekwondo w Polsce, która rozgrywana jest już od osiemnastu lat. Jest to turniej tzw. pierwszego kroku, dla nowicjuszy i bardzo utytułowanych zawodników. W turnieju można rywalizować z mistrzami Polski, medalistami Mistrzostw Europy i Świata. Dziś wiele ośrodków w Polsce poszło naszym wzorem i rozgrywa podobne ligi w swoich regionach. Rapid Śrem w tym turnieju należy do najlepszych klubów. Po zawodach w Środzie Wlkp. w klasyfikacji drużynowej zajmujemy drugie miejsce tuż za Team Frankiewicz, a przed zawodnikami ze Środy Wielkopolskiej. Tradycyjnie już finały ligi odbędą się w Śremie w końcu listopada. Liczymy na bardzo udany start naszych zawodników.