Rapid na "FALI"

Rapid na "FALI"

Skromna, ale bardzo silna ekipa Rapidu Śrem brała udział w Międzynarodowym Turnieju Bydgoszcz Cup w dniu 19 maja 2012 roku. Zawody zgromadziły czołówkę polskiego taekwondo w kat. wiekowej junior młodszy i junior, a to ze względu na to, że wyniki z turnieju zostały objęte rankingiem PZTO.
Zawody rozpoczęły się od turnieju drużynowego w konkurencji poomse. Tu mamy specjalistkę Agnieszkę Rubik, która wraz z dwoma zawodnikami z UKS Taekwondo Jarocin wywalczyli pierwsze miejsce. W drużynie zapanowała dobra atmosfera. Wszyscy nasi zawodnicy wygrywali swoje pierwsze pojedynki. Najdalej bo, aż do finału dostały się nasze dwie zawodniczki. Zuzanna Malusiak stoczyła trzy zwycięskie walki. Wszystkie zakończyła przed czasem. W dwóch pierwszych starciach kilkakrotnie jej przeciwniczki były liczone przez sędziego. Trochę wysiłku musiała wnieś w walkę finałową. Jednak i ta skończyła się w trzeciej rundzie ze względu na znaczną różnicę punktową. Zuza Malusiak wydaje się pewna kandydatka do złotego medalu na zbliżające się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Jej forma stale rośnie. Profesjonalnie podchodzi do treningu i w efekcie rośnie nam kolejna gwiazda w Rapidzie. Również dochodzi do formy Marta Grabowska. Ostatnie jej starty nie należały do najlepszych. W turnieju Bydgoskim widać było powrót do dawnego stylu walki. Marta wygrała dwa pojedynki gładko na punkty, wielokrotnie zadawała silne i celne techniki na głowę, co przynosiło jej szybkie zwycięstwa. Walkę finałową stoczyła z przeciwniczką z którą już dwukrotnie nieznacznie przegrywała. Cała walka bardzo zacięta i Marta i jej przeciwniczka zadawały skuteczne techniki na głowę, które obecnie wysoko są punktowane przez sędziów. Szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą zawodniczkę. Marcie zabraknął jeden atak, jeden punkt by wygrać. Tym razem wraca pokonana w finałowym starciu. Jednak wspólnie z trenerem będzie specjalnie przygotowywać się do Mistrzostw Polski Juniorów i są duże szanse, że tym razem wygra swoja kategorię wagową. Również z bardzo dobrej strony pokazali się pozostali nasi zawodnicy: Anita Wesołek, Hubert Skrzydlewski z zawodów powrócili z brązowymi medalami.
W czerwcu ta grupa wiekowa ma bardzo ważne starty-finały mistrzostw Poski swoich kategorii wiekowych, start w turnieju zagranicznym Czech Open. Obecnie mamy naprawdę silna i dojrzałą grupę. Możemy w tym roku wywalczyć kilka medali na Mistrzostwach Polski.
Zdjęcie grupowe wszystkich zawodników śremskich trenerów z UKS Taekwondo Jarocin, UKS Oaza Kórnik, UKS Taekwondo Pleszew i oczywiście Rapidu Śrem.