Turniej w Lesznie i grad medali

Turniej w Lesznie i grad medali

W dniu 10 października 2015 roku w Lesznie rozegrano III Kolejkę Ligi Taekwondo Wesołek o Puchar Prezydenta Leszna.
Na starcie stawiło się 220 zawodników z 14 klubów Polski. W lidze rywalizują dzieci do lat czternastu w czterech konkurencjach: walki sportowej, układów formalnych, skoku dosiężnym na wysokość i wielokrotnym kopnięciu na czas. Rapid Śrem wystawił mocną reprezentację składającą się z 24 zawodników, w tym 9 rywalizowało w konkurencji walki. Turniej jest rywalizacją, wymagającą ogromnej i wszechstronnej sprawności ogólnej i koordynacjo ruchowej. Najlepsi potrafią kopnąć nogą, ponad swoją wysokość nawet 90 cm. W widowiskowej konkurencji nare- czagi wielokrotnego kopnięcia w ciągu 10 sekund, liderzy potrafią osiągnąć wynik 45 uderzeń. Jeśli do tego, dodamy pokaz koordynacji i techniki w konkurencji układów formalnych i najbardziej wymagającą konkurencję walki sportowej, to mamy obraz jednego z najtrudniejszych sportów świata. Nic w tym dziwnego, że zawodnicy taekwondo w szkołach należą do najlepszych uczniów lekcji WF, często reprezentują szkoły w różnych innych dyscyplinach sportu.
W leszczyńskim turnieju nasi zawodnicy stawali 27 razy na podium, zdobywając 6 złotych, 8 srebrnych i 13 brązowych medali:
Grześkowiak Wiktoria; złoty, srebrny i dwa brązowe
Grześkowiak Aleksandra; cztery srebrne medale
Marciniak Marcin; dwa złote
Cerekwicka Małgorzata; trzy brązowe
Borowiak Inez; srebrny i brązowy
Włodarczak Wiktor; dwa brązowe
Jadwisińczak Zuzanna; dwa srebrne
Jadwisińczak Maciej; złoty i brązowy
Miłek Tymoteusz; złoty
Włodarczak Wiktor; dwa brązowe
Radziejewski Robert; brązowy
Kwieciński Bartosz; złoty
Wietrzyński Ryszard; brązowy

Analizując występy naszej reprezentacji należy zauważyć radosną tendencję, że zawodnicy coraz chętniej startują w konkurencji walki. Tu, klasą dla siebie jest walczący jak profesor Bartosz Kwieciński, walki doskonale rozgrywa taktycznie. Wszystkie pojedynki wygrywał znaczną różnicą punktową. Kibiców porwała walka półfinałowa Wiktorii Grześkowiak. Zawodniczka naszym zdaniem niesłusznie przegrała pojedynek jednym punktem. Sędziowie zaliczyli atak na głowę, którego zdaniem trenera i kibiców nie było. Jednak w tym przypadku cieszy nie wynik, lecz postawa zawodniczki sposób walki, bardzo dojrzały. Wiktoria jest doskonała zarówno w ataku jak i kontrze, wykorzystuje każdą sytuację. Mimo młodego wieku można powiedzieć, że jest kompletną zawodniczką. Dużo dobrego należałoby powiedzieć o postawie młodszej Oli Grześkowiak, która idzie w ślady siostry. Z dobrej strony pokazują się młodsi zawodnicy: Miłek Tymoteusz, Ryszard Wietrzyński czy Maciej Jadwisińczak. Rośnie nam kolejne pokolenie utalentowanych zawodników. Ostatecznie podium III kolejki XV Ligi Taekwondo wyglądało następująco:
1 m-ce Frankiewicz Team
2 m-ce Rapid Śrem
3 m-ce Oaza Kórnik
Finały największej ligi taekwondo w Polsce odbędą się w Śremie na przełomie listopada i grudnia br. Będzie więc okazja do obejrzenia naszych młodych zawodników w akcji.