W Jarocinie na najwyższym podium

W Jarocinie odbyła się III Kolejka Ligi Taekwondo Wesołek o Puchar Burmistrza I Starosty Jarocina. W zawodach wystartowało 170 zawodników z 12 klubów Polski. K.S. Rapid wystawił liczną grupę 24 młodych zawodników. Największa ilość zawodników rywalizowała w trzech konkurencjach sprawnościowych, skoku na wysokość (timio olgul), wielokrotnego kopnięcia na czas (nare czagi) i układów formalnych (poomsae). Zaciętą rywalizację obserwujemy wśród młodzików gdzie, aż czterech naszych zawodników walczy o pozycje na podium: Grześkowiak Wiktoria, Kwieciński Bartosz, Miłek Tymoteusz i Włodarczak Wiktor. W kategorii dzieci do lat dziesięciu Najwyższą lokatę po trzech kolejkach zajmuje Julia Ryniak, która sklasyfikowano na 13-tej pozycji. Niestety braki kadrowe mamy w kat wiekowej juniora młodszego. Tu barw klubu broni rodzeństwo Adamczyków Radosław i Aleksandra. W sumie klub Rapid Śrem zdobył 23 medale: 9 złotych, osiem srebrnych i 6 brązowych. Wiele medali indywidualnych sprawiło, że w klasyfikacji drużynowej turnieju w Jarocinie zajęliśmy pierwsze miejsce. Za nami uplasowały się ekipy z UKS Oaza Kórnik i TKD Gizałek. Finałowy turniej w Śremie zapowiada się bardzo emocjonująco. Różnice w klasyfikacjach indywidualnych i drużynowych są minimalne. Walka o najlepsza drużynę i najwszechstronniejszego zawodnika trwać będzie do samego końca.