Cenne doświadczenie w Pucharze Polski

W dniach 8-10 marca 2019 roku siedmioosobowa grupa zawodników z naszego klubu

Patryk Pieczyński, Jakub Główczyński, Bartosz Kwieciński, Wiktor Włodarczak, Adrianna Mizgalska, Zofia Kierzek i Lena Falbierska wzięli udział w drugim w tym roku Pucharze Polski P1 – VIII Mistrzostwa Gór Świętokrzyskich w Taekwondo Olimpijskim w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do zawodów wystawiliśmy liczniejszą grupę młodzików, z których dla w większości były to pierwsze tak poważne zawody. Najlepszy wynik w Ostrowcu Świętokrzyskim odnotował Patryk Pieczyński, który w kategorii młodzik -44 kg zajął pierwsze miejsce. Nasz utalentowany zawodnik stoczył aż cztery i wszystkie zakończyły się jego wygraną ze sporą przewagą punktów: 27:1, 16:3, 21:2i finał 12:9. Patryk ma doskonałe predyspozycje fizyczne do uprawiania tego sportu, o czym świadczą osiągane wyniki. Zarówno ten, jak i poprzedni Puchar Polski zakończył na podium. Kolejny medal zdobyła Adrianna Mizgalska, która tym razem stanęła na drugim miejscu podium w kategorii Junior -52 kg. Adrianna w turnieju stoczyła trzy walki. Pierwszą z nich zdecydowaną wygraną punktową 20:6 z zawodniczką z Olsztyna. Druga walka była już bardziej zacięta, ale i w niej nasza zawodniczka okazała się lepsza od swojej rywalki i wygrała 12:9. W finale Adrianna spotkała się z zawodniczką, która prezentowała podobne możliwości ,ale tego dnia była lepiej dysponowana i zwyciężyła 11:2. Poza podium uplasowali się: Jakub Główczyński kategoria młodzik -48 kg, Lena Falbierska kategoria młodzik -40 kg i Bartosz Kwieciński kategoria junior -55 kg, którzy zajęli piąte miejsce. Jakub już w pierwszej walce trafił na mistrza tej kategorii, a zarazem kolegę z zaprzyjaźnionego klubu UKS Oaza Kórnik, co wykluczyło go z dalszego udziału. Lena Falbierska również przegrała pierwszy pojedynek wynikiem 1:19. Bartosz Kwieciński natomiast pierwszą walkę wygrał z reprezentantem klubu z Białorusi. W drugim starciu trafił na wicemistrza kategorii, z którym przegrał zaledwie jednym punktem. Wiktor Włodarczak, który wystartował w tej samej kategorii, co Bartek przegrał pierwszy pojedynek i ostatecznie uplasował się na 9 miejscu. Zofia Kierzek startująca w bardzo licznej, bo składającej się z dwudziestu jeden zawodniczek kategorii. również już w pierwszej walce przegrała. Zdobyliśmy kolejne, bardzo cenne doświadczenie. Kilkoro naszych zawodników zaliczyło swoje pierwsze poważne zawody. W sporcie należy stawiać sobie takie cele, które dzięki doświadczeniu są do osiągnięcia. Dlatego już szykujemy się na kolejny Puchar Polski w Olecku, który odbędzie się na początku kwietnia