Finał XII Ligi Taekwondo Wesołek Śrem 2012 - relacja

W dniu 8 grudnia 2012 roku w obiekcie sportowym Śremskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Śremie odbyła się czwarta finałowa kolejka Ligi Taekwondo Wesołek, rozgrywana o Puchar Burmistrza Śremu.
W rywalizacji sportowej turnieju brały udział dzieci i młodzież od pięciu do czternastu lat. Dzieci zmagają się w konkurencji sprawnościowej i walki sportowej. Do turnieju w Śremie przybyła rekordowa ilość zawodników, blisko 350 z 22 klubów całej Polski. Do stałych uczestników turnieju dołączyły kluby z : NKTS Kozłowa, ULKSW Pomorza Świnoujście, BKT Bydgoszcz, Warriora Zgorzelec i KS Orlęta Wrocław. Gospodarze Rapid Śrem reprezentowała bardzo silna grupa 42 zawodników. Wywalczyliśmy 20 medali, najlepsze wyniki i odpowiednio miejsca na podium zajmowali:

3 miejsce Kuk Son Pawłowice

Jednak najciekawszą klasyfikacją jest rywalizacja o tytuł najwszechstronniejszego zawodnika. Uczestnicy rywalizują w trzech grupach wiekowych: dziecka do lat 10, młodzika i juniora młodszego.
W kategorii juniora młodszego na 2 miejscu sklasyfikowano Zuzanne Malusiak, na trzecim miejscu Huberta Skrzydlewskiego, kategorie wygrał zawodnik Sfinks Rydzyny Matuszewski Krystian. Niestety nie osiągnęliśmy zadawalających pozycji w kategorii młodzika. Natomiast nasi najmłodsi, dzieci do lat 10 należą do czołówki zawodów. Najlepszy wynik osiągnął Bartosz Kwieciński, który stanął na trzecim miejscu na podium. Dobrze zaprezentowała się Wiktoria Grześkowiak, która ostatecznie zajęła 8 miejsce i Miłek Tymoteusz, który zajął 13 miejsce. Tu należy dodać że w kategorii dziecka sklasyfikowano 176 zawodników, a o miejsca punktowe ubiegało się ponad 400 zawodników.
Zawody należy udać za udane sportowo i organizacyjnie. Gospodarze sprawnie przyjęli prawie 350 uczestników. Rodzice z klubu wspierali pracę licencjonowanych sędziów i pomimo ogromnej ilości zawodników turniej zakończono przed godz. 20.00. Turniej tradycyjnie wspierany był przez Urząd Miejski w Śremie i przez wielu sponsorów, przyjaciół klubu ze sponsorem głównym na czele firmą Konstrukcje Stalowe Hyżyk. Wśród gości zaproszonych widzieliśmy v-ce Burmistrza Śremu Bartosza Żeleźnego, Panią Naczelnik wydziału Promocji Urzędu Miejskiego Dorotę Gandecką, Dyrektora Technicznego Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego Mistrza Soo Kwang Lee i Honorowego Prezesa K.S. Rapid Śrem Andrzeja Zawadzkiego.
XII turniej dla dzieci Liga Taekwondo przeszedł do historii. Zawody z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem klubów z całej Polski. Organizator turnieju planuje, by w przyszłym roku turniej nabrał charakteru międzynarodowego. A dla klubu Rapid Śrem to ostatni start w kończącym się roku 2012, zresztą bardzo udanym, gdyż Rapid Śrem ponownie wygrał rywalizacje w klasyfikacji sportu młodzieżowego Ministerstwa Sportu w gminie i powiecie Śrem.