23 maja udany występ na Wesołek Cup w Pleszewie

Rozpoczęła się jubileuszowa X Edycja Wesołek CUP 2010, zawody rozgrywane były o Puchar Burmistrza Pleszewa.
Na starcie stanęło 180 zawodników z 12 klubów Polski. Rapid Śrem reprezentowała bardzo liczna ekipa 32 zawodników.
Po dziesięciu latach turnieju nastąpiły istotne zmiany. Zmieniony regulamin turnieju rozszerzył rywalizację o jeden rok wyżej do 14 roku życia. Juniorzy młodsi i młodzicy walczą zgodnie z przepisami PZTO, młodsi zgodnie z wewnętrznym regulaminem.
W takiej formie turnieju Rapid Śrem wypadł doskonale. Indywidualnie wywalczyliśmy ogrom medali co sprawiło, że Puchar Burmistrza Pleszewa przyjechał do Śremu. W kategorii walki drużynowo zajęliśmy trzecie miejsce a w konkurencjach sprawnościowych drugie miejsce. W klasyfikacji na najlepszego zawodnika turnieju najlepiej ze śremskiej ekipy wypadła Grabowska Marta, która wywalczyła jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy medal i plasuje się na 9 miejscu wśród 120 zawodników. Na 22 miejscu było dwóch zawodników Kaczor Piotr i Dziuba Adam oboje wywalczyli dwa złote medale. Na 31 miejscu znalazł się Skrzydlewski Hubert również z dwoma medalami złotym i brązowym. Na 32 znalazł się Wierzyński Franciszek z złotym i srebrnym medalem.
Były to bardzo udane zawody dla naszych zawodników zwłaszcza dla Grabowskiej Marty, która od niedawna trenuje w naszym klubie i od niedawna taekwondo, gdyż wcześniej trenowała inny sport walki. Bardzo dobrze wystartował bardzo młody zawodnik Kaczor Piotr dwa złote medale były miłym zaskoczeniem. Najbardziej trenerzy cieszą się z wyników walk. Większość walk nasi wygrywali w doskonałym stylu. Zwłaszcza młodzicy, którzy szykują się do startu w Pradze podczas Czech Open w dniu 19-20 czerwca br.
Pucharowy turniej w Pleszewie rozpoczynał cykl zawodów w tym roku. Na śremskie zawody o Puchar Burmistrza Śremu poczekamy do października.