Agnieszka Rubik Mistrzynią Polski

Agnieszka Rubik Mistrzynią Polski

W dniu 5 września 2009 w Osielsku k.Bydgoszczy odbyły się I Techniczne Mistrzostwa Polski. Konkurencja układów formalnych poomse poraz pierwszy została wyodrębniona z rywalizacji sportowej w taekwondo i w ten sposób zdecydowanie został podniesiony prestiż tej konkurencji. efekt. W związku z tym, że Polski Związek taekwondo zdecydowanie podniósł prestiż w rywalizacji układów, klub poczyni starania w celu zdecydowanego nacisku na naukę poomse.
Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowała się nasza jedyna zawodniczka Agnieszka Rubik. Po wykonaniu dwóch układów w części finałowej uzyskała najwyższe noty i tym samym wróciła ze złotym medalem mistrzostw.
Już za miesiąc śremski klub będzie uczestniczył w szkoleniu układów, prowadzonym przez obecnie osobę cieszącą się największym uznaniem w Polsce, trenerem koreańskim VI Dan panem Cheolin In Kang. Na efekty takiego szkolenia nie będziemy musieli długo czekać tym bardziej, że w klubie jest kilka osób posiadających pasy mistrzowskie.
Na zdjęciu Agnieszka Rubik i zawodnicy z klubu kórnickiego prowadzenie przez śremskich szkoleniowców, którzy również wrócili z medalami ( srebro Dabrówka Graczyk, brąz Piotr Mikołajczak i czwarte miejsce Jakuba Posadzego.