5 zawodników, 4 medale, 3, 2 vice mistrzów, 1 klub

W sobotę 25 maja w Płocku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Dla Rapidu występy zawodników na tym turnieju okazały się ogromnym sukcesem. Nasi reprezentanci: Adrianna Mizgalska, Bartosz Kwieciński, Hubert Skrzydlewski, Tymoteusz Miłek oraz Gerard Miłek wywalczyli w sumie cztery medale. Adrianna Mizgalska (-52 kg) srebrna medalistka, wygrała dwa pojedynki z ponad 20 punktową różnicą. Nie dała przeciwniczkom żadnych szans i w fenomenalnym stylu dostała się do finału. Finałowy pojedynek był o wiele bardziej zacięty. Zawodniczki walczyły niemal punkt za punkt, lecz w ostatniej rundzie szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść przeciwniczki. Bartosz Kwieciński (-55 kg) pokazał na turnieju swojego walecznego ducha. Wygrał gładko trzy pojedynki: 9:3, 20:4, trzecia przed czasem z różnicą 20 punktów. Po walce z reprezentantem klubu z Olsztyna, finał zakończył się srebrem dla Bartka. Po dłuższej przerwie na matę powrócił Gerard Miłek (-80 kg) oraz Hubert Skrzydlewski (+80 kg). Gerard, znany ze swoich efektownych kopnięć (na głowę za 3pkt) oraz Hubert gładko dostali się do strefy medalowej. Niestety obaj trafili na liderów swoich kategorii i przegrali pojedynki pozostając z wywalczonymi brązowymi krążkami.

Trener Artur Kowalski: Sam występ zawodnika na takim turnieju jest już sukcesem. My mamy podwójny, bo każdy z naszych reprezentantów dumnie stanął na podium w swoich kategoriach. Sezon jeszcze trwa, a do konta K.S. Rapid Śrem dopisano 58 pkt w Systemie Sportu Młodzieżowego Ministerstwa Sportu. Wszystko wskazuje na to, że po raz kolejny, będziemy liderami naszej gminy i powiatu w rywalizacji sportowej. A przed nami jeszcze punktowane zawody Mistrzostwa Młodzików w Borne Sulinowo 8 czerwca 2019 roku. Taki wynik bardzo cieszy.