II Kolejka Ligi w Pleszewie

II Kolejka Ligi w Pleszewie

26 medali w II Kolejce Ligi Taekwondo Wesołek w Pleszewie
W dniu 6 czerwca 2015 r. w Pleszewie odbyła się II kolejka XV Ligi Taekwondo Wesołek o Puchar Burmistrza Pleszewa. Pomimo długiego gorącego weekendu, do rywalizacji stanęło 180 zawodników z 15 klubów Polski. Rapid Śrem reprezentowała grupa 18 zawodników.
Liga Taekwondo wymusza stałej obecności i utrzymanie doskonałej formy przez cały rok. Cztery spotkania wyłaniają najwszechstronniejszego zawodnika turnieju w trzech kategoriach wiekowych: dzieci do lat 9, młodzików i juniorów młodszych. W każdej kategorii wiekowej mamy swojego lidera. W grupie dzieci na drugim miejscu mamy sześcioletniego Maksymiliana Marciniaka, który w grupie ma bardzo silną konkurencję. Po dwóch kolejkach wszystko jest możliwe, zarówno może zaatakować lidera grupy jak również spaść na trzecią pozycję. Młodziutki Maksymilian jak na razie wytrzymuje rywalizację z dużo starszymi rywalami. Jesteśmy na półmetku rozgrywek i należy śledzić dalsze wyniki naszego zawodnika. W kategorii młodzika Inez Borowiak, która dopiero rok temu rozpoczęła treningi sklasyfikowana jest na czwartym miejscu. Zawodniczka coraz lepiej czuje się w konkurencji walki, jeśli jeszcze poprawi technikę w poomsae może dostać się do pierwszej trójki turnieju. W kategorii juniora na drugim miejscu mamy Wiktorię Grześkowiak, która bardzo dobrze czuje się w walce. Dzięki swojej szybkości wygrywa konkurencje nare czagi wielokrotnego kopania na czas. Jej wyniki to ponad 40 kopnięć na 10 sekund. Na trzecim miejscu znajduje się Bartosz Kwieciński, który prawie zawsze wygrywa walkę, ale nie zdobywa punktów w poomsae.
Drużyna Rapid Śrem wywalczyła łącznie 26 medali. W klasyfikacji drużynowej konkurencji sprawnościowej zajmujemy trzecie miejsce na 19 startujących klubów. W klasyfikacji walki zajmujemy czwarte miejsce na 16 startujących klubów. Kolejny turniej odbędzie się w Lesznie, a finał ligi taekwondo w grudniu w Śremie.
Medaliści turnieju w Pleszewie:
Wiktoria Grześkowiak m-ce 1,1,2,2
Julia Nawrocka m-ce 2
Aleksandra Grześkowiak m-ce 2,2,3,3
Małgorzata Cerekwicka m-ce 1,3,3
Kamil Śledź m-ce 3
Zuzanna Jadwisińczak m-ce 1,1,
Maksymilian Marciniak m-ce 1,1
Inez Borowiak m-ce 1,2,3
Bartosz Kwieciński m-ce 1,2,2
Maciej Jadwisińczak m-ce 3