Dzień Dziecka w Pleszewie

Dzień Dziecka w Pleszewie

W dzień dziecka 1 czerwca 2014 roku, rozegrano II Kolejkę Ligi Taekwondo Wesołek o Puchar Burmistrza Pleszewa. Na starcie stawiło się 130 zawodników z 11 klubów. Rapid Śrem reprezentowało 12 zawodników. Rywalizowano w konkurencjach sprawnościowych i walki sportowej. Po raz pierwszy ruszyła kategoria Masters 35 lat i więcej. Pomimo zdobycia 19 medali przez naszych zawodników, jako ekipa nie stanęliśmy na podium w klasyfikacji drużynowej.
W kategorii dzieci najlepszy start odnotowała Julia Ryniak, zdobyła dwa srebrne i jeden brązowy medal. Po dwóch tegorocznych kolejkach zajmuje 11 miejsce. Pomiędzy zawodnikami w tej kategorii wiekowej są niewielkie różnice punktowe. Wystarczy jeden dobry start, by Julia przesunęła się w strefę medalistów. Młodsza z sióstr Grześkowiaków – Ola wywalczyła dwa medale, srebrny i brązowy. Medal brązowy przypadł Maksymilianowi Marciniak.
Zdecydowanie lepsze rezultaty odnosimy w kategorii wiekowej młodzik 11-12 lat. Rewelacyjny dzień miała Wiktoria Grześkowiak, nie miała sobie równych w żadnej z konkurencji -wywalczyła cztery złote medale. Aktualnie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Do pierwszego miejsca brakują jej zaledwie cztery punkty. Jeśli utrzyma aktualną dyspozycje ma ogromne szanse na pozycje lidera w grupie młodzików. Również dobra formę wykazuje Bartosz Kwieciński w turnieju wywalczył dwa srebrne i jeden brązowy medal. Obecnie zajmuje wysoką trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej i jest silnym punktem Rapidu Śrem.
Po raz pierwszy w Lidze Taekwondo i Polsce rozegrano kategorię Masters. Do rywalizacji przystępują zawodnicy w trzech grupach wiekowych 35 +, 40 +, i 45 + lat. Również i my mieliśmy swojego reprezentanta w kategorii walki sportowej. Po ponad 25 latach na macie stanął Krzysztof Woźniak. W turnieju stoczył dwie zwycięskie walki i wygrał swoją kategorię wiekową. Jak się okazało grupa Mastersów podniosła temperaturę turnieju, rywalizacji towarzyszył ogromny doping. Dzieci przyglądały się z szacunkiem na rywalizację dorosłych, często rodziców, którzy starowali w konkurencji układów formalnych jak i walki sportowej. Wielu rodziców zapowiedziało swój start w kolejnym turnieju popularnych „Wesołków”. A trzecia odsłona Ligi Taekwondo odbędzie się w październiku w Jarocinie.

Medaliści turnieju w Pleszewie:

Julia Ryniak 2 srebrne, 1 brązowy
Ola Grześkowiak 1 srebrny, 1 brązowy
Maksymilian Marciniak 1 brązowy
Wiktoria Grześkowiak 4 złote
Bartosz Kwieciński 2 złote, 1 srebrny
Wiktor Włodarczak 2 srebrne, 1 brązowy
Tymoteusz Miłek 1 złoty, 1 brązowy
Filip Ciszewicz 1 brązowy