Olecko, Puchary Polski na medal!!!

Za nami kolejne zawody z cyklu Pucharu Polski P1 w Taekwondo Olimpijskim, które tym razem odbyły się w Olecku w województwie warmińsko–mazurskim. Na turniej wystawiliśmy ośmioosobową grupę zawodników w kategoriach wiekowych młodzik (10-11 lat) i junior (15-17 lat), w składzie: Jakub Główczyński, Zuzanna Jadwisińczak, Mikołaj Suszczewicz, Maksymilian Marciniak, Patryk Pieczyński, Tymoteusz Miłek, Adrianna Mizgalska oraz Bartosz Kwieciński.

Zawodnicy naszego klubu zanotowali bardzo dobry wynik, stając na podium w obu kategoriach wiekowych, zdobywając łącznie cztery medale. Pierwszy krążek wywalczył Patryk Pieczyński, który w Olecku był pewnym pretendentem do zajęcia miejsca na podium. W kategorii -44 kg stoczył trzy walki w bardzo dobrym stylu wygrywając kolejno: 6:4, 11:0, 13:2 i tym samym złoty medal zasłużenie trafił w jego ręce. Po ciężkiej przeprawie do Śremu medal przywiózł także Maksymilian Marciniak, który wystartował w kategorii -30 kg. Podczas turnieju również stoczył trzy zwycięskie pojedynki zakończone wynikami: 21:10, 21:18, 13:11. Mała różnica punktów świadczyła o wysokim poziomie jego przeciwników, przy czym poziom ten z każdym kolejnym starciem był coraz wyższy. Niestety tym razem finał zakończył się niekorzystnie dla Maksymiliana i nasz utalentowany zawodnik zdobył srebrny krążek. Bez wątpienia medal ten jest efektem ciężkiej pracy jaką Maksymilian dokonuje w ostatnim czasie na treningach. Na trzecim miejscu podium stanął Bartosz Kwieciński, startujący w kategorii -55 kg. O ile pierwsza walka przebiegła gładko i bez wysiłku, to druga była dla Bartka już sporym wyzwaniem. W tym pojedynku, którego stawką było wejście do finału, spotkał się z najlepszym zawodnikiem tej kategorii. Pomimo włożonego ogromnego wysiłku Bartkowi nie udało się pokonać przeciwnika, a walka ostatecznie zakończyła się wynikiem 30:10. Również trzecie miejsce przypadło Adriannie Mizgalskiej, która wystartowała w kategorii -52 kg. W wyniku losowania i niewielkiej ilości zawodniczek zgłoszonych do tej kategorii Adrianna od razu stanęła do walki o finał. Niestety naszej zawodniczce nie powiodło się w tym pojedynku i przegrała różnicą tylko dwóch punktów. Pozostali zawodnicy mają jeszcze przed sobą etap ciężkich treningów i zdobywania doświadczenia, jednak jesteśmy na dobrej drodze, do przyszłych sukcesów naszych zawodników.