Brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów i kolejne cenne punkty na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski!

W sobotę 24 października w Warszawie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów. Klub Rapid Śrem na zawodach w kategorii wagowej -63 kg reprezentował Tymoteusz Miłek. Nasz zawodnik miał do stoczenia cztery walki. Wygrana w dwóch walkach gwarantowała brązowy medal i taki właśnie kolor miał krążek, który Tymoteusz wywalczył. W pierwszej walce trafił na zawodnika z Poznania. Była to bardzo zacięta walka, w której o zwycięstwie Tymoteusza zadecydował zaledwie jeden punkt przewagi. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 8:7. W drugiej walce nasz zawodnik zmierzył się z rywalem z Puław. Tym razem zwycięstwo było już zdecydowanie wyższe, bo aż 16:10. Trzecia walka była jednocześnie starciem w strefie medalowej. Tymoteusz pomimo świetnej postawy nie zdołał pokonać rywala z Warszawy i walka zakończyła się wynikiem 8:10 na niekorzyść naszego zawodnika. Trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów to bardzo dobry wynik, dający kolejne punkty do klasyfikacji Sportu Młodzieży. W niedzielę 25 października o tytuł Mistrza Polski walczyli zawodnicy z kategorii młodzieżowiec. Byli to: Hubert Skrzydlewski (kategoria +80 kg), Gerard Miłek (-80 kg) oraz Adrianna Mizgalska (-49 kg). Każdy z nich został rozlosowany do trzech walk, jednak żaden nie zdołał pokonać swojego rywala z pierwszego pojedynku. Cała trójka zajęła miejsca 5-8, które również są punktowane do klasyfikacji Sportu Młodzieży. To był bardzo intensywny okres startowy. Przez ostatnie tygodnie, co weekend zawodnicy z każdej kategorii wiekowej brali udział w swoich turniejach. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników i pomimo krótkiego okresu przygotowawczego każdy zawodnik pokazał się z dobrej strony.