Ruszyła Liga Wesołek. Pierwsza kolejka zdecydowanie dla Rapidu!

Już dziewiętnasty rok z rzędu

klub Rapid Śrem bierze udział w cyklu zawodów taekwondo Wesołek Cup, które są ligą taekwondo skierowaną do dzieci. W trakcie rywalizacji najmłodsi  adepci tej olimpijskiej dyscypliny zmagają się z konkurencjami sprawnościowymi, układami poomse oraz walką. Za osiągnięte rezultaty zdobywają medale. Wybierani są także najlepsi zawodnicy całej kolejki, którzy w ten sposób zostają dodatkowo wyróżnieni za swoje zaangażowanie i osiągnięte rezultaty. W sobotę 2 marca kolejną edycję ligi rozpoczął turniej w Kórniku, do którego zjechało się około 300 zawodników. Nasz klub tym razem reprezentowało 23 adeptów taekwondo. Najlepszy wynik odnotowała młodziutka Nadia Skotarczak, która była mistrzynią każdej z kategorii i zdobyła cztery złote medale, co w klasyfikacji dało jej aż 24 punkty. Tuż za nią uplasował się Patryk Pieczyński, który z dorobkiem dwóch złotych, jednego srebrnego i brązowego medalu zdobył łącznie 19 punktów. Dalej w klasyfikacji znalazła się Klaudia Rembielak, która za zdobycie trzech brązowych i jednego złotego medalu wywalczyła sumę 15 punktów. W łącznej klasyfikacji drużynowej zwyciężył nasz klub. Pierwsze miejsce zajęliśmy także w klasyfikacji konkurencji sprawnościowych, a w konkurencji walki  naszym zawodnikom w Kórniku przypadło czwarte miejsce. To już nie pierwszy taki sukces zawodników śremskiego klubu taekwondo. Już niebawem odbędą się kolejne kolejki ligii Wesołek Cup w Pleszewie, Środzie Wielkopolskiej, na finał zapraszamy jak zwykle do Śremu