Medale dla Rapidu w Mistrzostwach Polski Juniorów.

W dniach 25-27 maja 2018 roku w Pleszewie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim. Rapid Śrem reprezentowało czterech zawodników: Adrianna Mizgalska w kat wag do 49 kg, Bartosz Kwieciński w kategorii wagowej do 48 kg, Miłek Tymoteusz w kategorii wagowej do 55 kg i Wiktor Włodarczak w kategorii wagowej wag do 51 kg. Ta reprezentacja to bardzo mocna i wyrównana ekipa, która w tegorocznych Pucharach Polski wielokrotnie stawała na podium. Liderem grupy i prawie pewniakiem medalowym był Bartosz Kwieciński. W zawodach sklasyfikowany, jako najlepszy zawodnik został rozstawiony i skorzystał z przywileju startu dopiero w półfinale. Jego przeciwnicy musieli stoczyć o jedną walkę więcej. Pierwszy pojedynek Bartek rozstrzygnął na swoją korzyść w bardzo dobrym stylu wygrywając na punkty wynikiem 17:9. Walka finałowa była wyjątkowo wyrównana, a o ostatecznym wyniku zadecydowały ostatnie sekundy trzeciej rundy, kiedy przy stanie 14:13 Bartek stracił niestety trzy punkty, a jego przeciwnik tym samym wyszedł na prowadzenie i pomimo szaleńczego ataku naszego zawodnika nie udało się już zmienić niekorzystnego rezultatu. Rozczarowany i zły sportowo, Bartek zdobył srebrny medal i tytuł V-ce Mistrza Polski. Kolejny medal trafił do Adrianny Mizgalskiej, którą od złota dzieliły trzy walki. W pierwszym pojedynku rozgromiła swoją rywalkę już w drugiej rundzie wynikiem 25:0, a sędzia pola walki przerwał pojedynek i wskazał na zwycięzcę naszą Adriannę. Kolejne starcie dla Ady było bardzo ciężkie. Spotkała się z rywalką wyższą i fizycznie cięższą. Na początku nasza zawodniczka dzielnie odpierała silne ciosy przeciwniczki, lecz z biegiem czasu zaczęła tracić siły i w efekcie została pokonana na punkty. Adrianna do Śremu przywiozła upragniony medal tym razem w kolorze brązu. Trzeci medal zawodów trafił do wieloletniego zawodnika Rapidu Wiktora Włodarczaka. W pierwszej walce turnieju Wiktor pokonał rywala, który prezentował podobny styl walki i umiejętności na punkty i wynikiem końcowym 2:8 awansował do strefy medalowej. Tam niestety trafił na zacznie lepszego zawodnika, który podczas zawodów wygrał całą kategorię wagową. Jednak brązowy krążek dla Wiktora, który jest najmłodszym zawodnikiem w kategorii wiekowej junior należy zdecydowanie zaliczyć do sportowego sukcesu! W turnieju walczył również młody jak na tę kategorię wiekową Tymoteusz Miłek, ale niestety już w pierwszym pojedynku zawodów trafił na bardzo dobrego zawodnika. Walka była bardzo zacięta, energiczna i obfitowała w widowiskowe techniki w wykonaniu naszego zawodnika. Ostatecznie zabrakło naprawdę niewiele by awansował do kolejnego pojedynku. Występ naszych zawodników należy uznać za bardzo udany, czterech zawodników i trzy medale, które przekładają się na poziom sportowy w Klasyfikacji Sportu Dzieci i Młodzieży. W Pleszewie wywalczyliśmy do tej klasyfikacji aż 31 pkt. Osiągnięty wynik z pewnością mocno przyczyni się, że nasz klub kolejny raz zostanie najlepszym klubem Polski w Gminie Śrem.