Medale dla najmłodszych.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które odbyły się w dniach 7-8 czerwca w miejscowości Borne Sulinowo, to bezapelacyjnie najważniejsza impreza dla najmłodszych adeptów taekwondo olimpijskiego. Tym razem nasz klub na tych zawodach reprezentowało sześcioro zawodników: Mikołaj Suszczewicz, Lena Falbierska, Zuzanna Jadwisińczak, Jan Walkowiak, Jakub Główczyński oraz Alicja Skrzypczak. Podczas turnieju zawodnicy startowali w konkurencji sprawnościowej (dwubój techniczny) lub układzie formalnym (poomsae) oraz konkurencji walki. Nasi zawodnicy uzyskali bardzo dobry wynik i do Śremu przywieźli łącznie aż sześć medali! Zuzanna Jadwisińczak to dwukrotna srebrna medalistka turnieju. Po występie w dwuboju technicznym i po podliczeniu wyników z obu konkurencji zajęła drugie miejsce w swojej kategorii. W walce sprawnie pokonała pierwszą przeciwniczkę wysoką, 20 punktową różnicą. Druga walka również zakończyła się wygraną. Niestety w finałowym starciu Zuzanna musiała uznać lepszą dyspozycję rywalki. Również Alicja Skrzypczak wywalczyła srebrny medal w konkurencji sprawnościowej. Bardzo dobrze poradziła sobie też z walką. Alicja dopiero zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki na macie, a już osiąga bardzo dobre wyniki, z Mistrzostw Młodzików przywożąc w pełni zasłużony brązowy medal. Bardzo dobre zawody zaliczył Mikołaj Suszczewicz, który nie dał żadnych szans rywalom i okazał się niepokonany w dwuboju technicznym i zdobył złoty medal. W konkurencji walki do zajęcia miejsca na podium zabrakło Mikołajowi bardzo niewiele i ostatecznie znalazł się tuż za podium. Lena Falbierska stanęła na trzecim miejscu podium w konkurencji sprawnościowej. W walce rozgromiła pierwszą przeciwniczkę różnicą 20 punktów. Przegrała jednak drugi pojedynek wynikiem 4:13 i podobnie jak Mikołaj, Lena znalazła się tuż za podium. Jakub i Janek tym razem wracają bez medalu. Jednak na zawodach zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, a zdobyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje podczas kolejnych ich występów. Przed nami jeszcze występ na turnieju w Pradze w dniach 14-16 czerwca – turniej ten zakończy sezon startowy zawodników. Trzymamy kciuki za udany ostatni start.