Anita Wesołek Młodzieżową Mistrzynią Polski

Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Giżycku gościł finalistów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w taekwondo olimpijskim. Rapid Śrem reprezentowało dwóch wieloletnich zawodników: Anitę Wesołek w kat. wagowej do 46 kg i Bartosza Kmiecika w kat do 74 kg. Bartek stoczył bardzo zaciętą trzyrundową walkę. Z pierwszej rundy wyszedł z przewagą dwupunktową. W drugiej rundzie oboje walczący zdobywają po dwa punkty. W trzeciej przeciwnik Bartka przeprowadził zdecydowany atak, który przyniósł mu zwycięstwo. Niestety system pucharowy sprawił, że nasz zawodnik pożegnał się z turniejem. Zdecydowanie lepiej zaprezentowała się Anita Wesołek. Taekwondo trenuje wiele lat, ale na podium Mistrzostw Polski nigdy nie stanęła. Tym razem w turnieju zaprezentowała się wyśmienicie. Stoczyła bardzo dobrą technicznie walkę. Sędziowie wskazali Anitę na zwyciężczynię, już w drugie rundzie, przy korzystnym dla niej stosunku punktowym 1:13. Anita wywalczyła dla siebie i dla klubu, upragniony złoty medal.
To udane zakończenie sezonu sportowego dla K.S. Rapid Śrem. Za nami najważniejsze imprezy dla sportów halowych w których zdobyliśmy ponad 60 pkt w Systemie Sportu Dzieci i Młodzieży co sprawi, że ponownie będziemy najwyżej sklasyfikowanym klubem regionu przez Ministerstwo Sportu. Na pewno do tego dorobku dołączą się młodzicy, których start w Mistrzostwach Makroregionu planowany jest na październik br.