II Kolejka Ligi Taekwondo Wesołek w Pleszewie

W niedzielę 18 maja w Pleszewie odbyła się II Kolejka XIX Ligii Taekwondo Wesołek. Na salę sportową zjechało się około 200 młodych adeptów taekwondo z 24 klubów z całej Polski. Zawodnicy w wieku od 6 do 14 lat zmagali się w czterech konkurencjach: wielokrotnego kopnięcia na czas, kopnięcia dosiężnego, poomsae oraz walki. Strzałem w przysłowiową „dziesiątkę” okazał się występ nowej kategorii – Masters. Po raz pierwszy w historii ligi przeprowadzono konkurencje dostosowane do możliwości tej grupy. Były to: wielokrotne kopnięcia na czas jedną i dwiema nogami. Ponadto „mastersi” mogli wystartować w konkurencji poomsae oraz walk. Po raz kolejny najlepszy wynik uzyskała Nadia Skotarczak, która uzyskała 21 punktów i przełożyły się na trzy złote i jeden brązowy medal. Nadia otrzymała również z rąk mistrza koreańskiego Cheolin Kang, dobok (inaczej kimono) i tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Zaraz za nią, z różnicą tylko jednego punktu uplasowała się Klaudia Rembielak, która wróciła z turnieju z trzema złotymi krążkami. W łącznej klasyfikacji nasz klub zajął pierwsze miejsce. W konkurencjach sprawnościowych i w walce zajęliśmy drugie miejsce.  Wyniki zawodników Rapid Śrem w Pleszewie prezentują się następująco: