Bartek Kwieciński Mistrzem Polski Juniorów

W dniach 24-25 października 2015 roku odbyły się w Puławach Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. W taekwondo olimpijskim rywalizują trzy roczniki zawodników 12-14 lat. Rapid Śrem wystawił pięciu zawodników: Bartosza Kwiecińskiegio, Tymoteusza Miłka, Wiktora Włodarczaka, Wiktorie Grześkowiak i Aleksandrę Giernacką. W grupie wiekowej juniora młodszego zawodnicy rywalizują w dwóch z trzech możliwych konkurencji, obowiązkowo w walce sportowej oraz do wyboru poomsae (układy formalne) lub dwuboju sprawnościowym. W zawodach wystartowała rekordowa ilość 380 zawodników z 58 klubów Polski, tym samym wywalczenie pozycji na podium było niezmiernie trudne. Nasi zawodnicy nie przebyli się na podium w konkurencjach technicznych. Najlepszy wynik osiągnęła Wiktoria Grześkowiak, która w konkurencji poomsae wywalczyła piąte miejsce wśród 56 rywalizujących przeciwniczek. Liczyliśmy na medale w konkurencji walki i nie zawiedliśmy się. W doskonałej formie był Bartosz Kwieciński w kategorii wagowej do 37 kg zdobył złoty medal. W zawodach stoczył cztery pojedynki, które kończyły się korzystnym rezultatem punktowym : 17:1, 9:7, 8:6 i 11:7. Pierwszy pojedynek zakończył się już przed czasem w drugiej rundzie ze względu na znaczną różnicę punktową. Druga i trzecia walka była bardzo ciężka i wyrównana. Walka finałowa, przykuła uwagę wszystkich uczestników zawodów i kibiców. Przy ogromnym dopingu w doskonałym stylu, Bartek Kwieciński pokazał, że jest najlepszym zawodnikiem Polski. Kolejnym medalistą, okazał się pomimo młodego stażu Tymoteusz Miłek, który walczył w kategorii wagowej -41 kg. W zawodach stoczył pięć pojedynków. Pierwsze dwie walki wygrał na punkty 11;10 i 7:3. W trzecim starciu uległ jak się okazało późniejszemu mistrzowi Polski 4:12. System repasaży dał mu szanse walki o brązowy medal i ją wykorzystał stoczył kolejne dwa wygrane pojedynki na punkty 7:4 i 1:0. Bardzo nerwowa walka było o brązowy krążek w normalnym czasie trzech rund na tablicy widniał remis punktowy 10:10. W takim przypadku sędziowie zarządzili czwartą rundę, w której zwycięża ten, który zada celne trafienie. Takim zawodnikiem okazał się Tymoteusz i tym samym stanął na trzecim stopniu podium. Niestety pozostali nasi zawodnicy odpadli w walkach eliminacyjnych.
Występ w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, uważamy za bardzo udany. Nasi zawodnicy byli pierwszym rocznikiem kategorii wiekowej. To ma istotne znaczenie w bezpośrednim starciu, walce na macie z zawodnikiem o trzy lata starszym, pomimo tej samej kategorii wagowej, dojrzałość ma istotne znaczenie. Dla tego z optymizmem patrzymy w przyszłość. Mamy kolejnych młodych zawodników, którzy wzmocnią doświadczoną ekipę. Przed Bartkiem Kwiecińskim otwierają się inne możliwości. Z automatu dostaje się do Kadry Narodowej Polski. Klub wywalczył 24 punkty do Kwalifikacji Sportu Dzieci I Młodzieży Ministerstwa Sportu. Ponownie jesteśmy najlepszym klubem sportowym Gminy i Powiatu śremskiego w tej prestiżowej klasyfikacji.